Pro Bono Hackathon

Друзі, з радістю анонсуємо проведення першого Pro Bono Hackathon! Pro Bono Hackathon збирає на спільному майданчику експертів з різним досвідом, з різними точками зору для того, щоб разом розробити варіант вирішення питання.

Тема першого Pro Bono Hackathon – налагодження навчального процесу для дітей, які тривалий час перебувають на стаціонарному лікування. 

Вирішенням цієї проблеми займається громадська організація Small Heart with Art спільно з командою проекту 1+1 медіа «Право на освіту» та кураторкою Школи Супергероїв Наталею Мосейчук.

Взяти участьshorturl.at/hlsyN
(Участь можлива лише за попередньої реєстрації у зв’язку з карантинними обмеженнями).

Завдання першого Pro Bono Hackathon:
1. Зібрати ідеї щодо формування необхідного нормативного документу для вирішення питання на законодавчому рівні.
2. Скласти дорожню карту щодо того, в яких нормативних документах необхідно внести зміни.
3. Сформувати порядок дій щодо затвердження розробленого документу на законодавчому рівні.

Давайте трошки зануримось у тему. 
Як ви вважаєте, чи є нормальною ситуація, коли дитина, яка протягом тривалого часу знаходиться на стаціонарному лікуванні, вимушена бути відірваною від навчання? Як це впливає на майбутнє дитини?Школа – центральний аспект життя дитини. Успішне закінчення школи – це, з одного боку, основа для професійного майбутнього та фінансової незалежності. З іншого боку, відвідування школи сприяє розвитку впевненості в собі та самооцінці, сприяє розвитку навичок для знайомства з людьми одного віку та сприяє ідентифікації та інтеграції. 

Зараз в Україні для того, щоб дитина могла навчатися під час стаціонарного лікування батькам потрібно виконати ряд вимог. Якщо батьки не виконають всі вимоги, дитина залишиться поза гарантованим Конституцією учбовим процесом. І ця ситуація відбувається паралельно з тією, коли перед батьками стоїть завдання пошуку кращих лікарів, фінансів, вони знаходяться в стресі і не завжди готові приділити достатньо уваги своїм дітям.

Для дитини з діагнозом, який ставить під сумнів її здоров’я та життя, важливо, щоб залишалися елементи зрозумілої щоденної буденності. Навчання – це невід’ємна частина життя кожної дитини, її буденність рутина. В умовах лікарні воно відволікає від болю і тих життєвих умов, в яких опинилася дитина, допомагає знизити рівень стресу, ставлячи зрозумілі щоденні завдання.
І якщо забезпечити зв’язок лікарняної школи з домашньою, де за місцем проживання навчається дитина, її повернення до звичного життя «до хвороби» пройде легше. Вона матиме ті самі знання, що і її однокласники, що допоможе адаптуватися в дитячому колективі.

Проблеми, які вирішує організація навчального процесу для дітей під час стаціонарного лікування:
– вимушений вихід з освітнього процесу та соціального життя, що негативно впливає на психологічний стан, швидкість одужання;
– відставання за рівнем знань від однолітків;
– неатестація та повторне проходження програми попереднього навчального року;
– психологічний тиск з боку однолітків, викладачів після завершення лікування;
– такі діти можуть стати об’єктами булінгу.

Взяти участьshorturl.at/hlsyN (Участь можлива лише за попередньої реєстрації у зв’язку з карантинними обмеженнями).

Про Школу Супергероїв
Громадська організація “Маленьке серце з мистецтвом” є ініціатором, засновником та реалізатором мережі Шкіл Супергероїв в дитячих лікарнях України. Проєкт має на меті забезпечення права на освіту дітей у медичних закладах України, створення мережі Шкіл Супергероїв у дитячих лікарнях та спільно з командою проєкту «Право на освіту» 1+1 медіа розробити та адвокувати прийняття на державному рівні Положення про зв’язок лікарняної школи зі школою за місцем проживання дитини.
Ініціативу підтримує Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні. Впродовж своєї діяльності, організації вдалось заручитися підтримкою Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України. Наразі Школи Супергероїв успішно функціонують у лікарні «Охматдит» МОЗ України, Житомирі, Херсоні, Дніпрі та Хмельницькому.

Pro Bono Lab об’єднує представників громадського, державного та корпоративного секторів для взаємовигідної співпраці на користь суспільства.
Pro Bono Lab курується Українською фундацією правової допомоги і є програмою Української школи практичних знань. Діяльність реалізується спільно з експертами міжнародної організації PILnet, ZMINA. Центр прав людини та ІРЦ Правовий простір, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Допомога для Міжнародного партнерства за права людини (IPHR)

Справа :допомога для Міжнародного партнерства за права людини (IPHR)Клієнт: Міжнародне партнерство за права людини (МППЛ) – міжнародна неурядова організація, заснована в 2008 році в Брюсселі. МППЛ тісно співпрацює з представниками громадянського суспільства різних країн, піднімаючи на міжнародному рівні питання захисту прав людини і відстоюючи права вразливих груп населення. Юридичне завдання: аналіз українського законодавства та існуючих кейсів […]

Детальніше
Юридична консультація для центру соціологічних досліджень

Справа: юридична консультація для центру соціологічних досліджень. Клієнт: ГО “Центр “Соціальні індикатори” – громадська організація, яка займається соціологічними дослідженнями та розробками. Організація реалізує ініціативи, які сприяють відкритості, демократичності і гуманності суспільства. Юридичне завдання: перегляд договорів організації щодо співпраці з українськими та іноземними донорами. 

Детальніше
Допомога для громадської організації, яка підтримує дітей із порушення слуху

Клієнт: “Центр розвитку слабочуючих дітей” – громадська організація, яка підтримує дітей з порушенням слуху та їхніх батьків. Організація хоче розширити коло нозологій, з якими буде працювати. Юридичне завдання: консультація щодо юридично правильного розширення сфери діяльності організації (розширення кола нозологій). Консультація щодо внесення змін до статуту та інших установчих документів у зв’язку зі змінами.  Сайт організації: https://www.facebook.com/groups/1240103892711762

Детальніше