Пошук зниклих безвісти

1. Гаряча лінія омбудсмена

Звертатись треба, в першу чергу, за номером гарячої лінії Уповноваженої Верховної Ради з прав людини  0800 50 17 20, що працює цілодобово. Уся інформація передається до органів СБУ, які розшукують зниклих безвісти.  Також представники омбудсмена є практично в усіх областях, і вони на контакті із різними службами на місцях у режимі 24/7. За посиланням bit.ly/3voS2p5 знайдете регіональні представництва Уповноваженої. 

2. Телеграм-канал «Пошук зниклих Україна 2022»

Пошук зниклих Україна 2022  – це канал територіальної оборони. Тут можна шукати не лише зниклих безвісти цивільних, але і військових. 

На каналі створюють єдину базу, де збирають дані про зниклих осіб – її будуть передавати місцевій територіальній обороні та волонтерам.

Щоб подати заявку на пошук людини, тут треба заповнити Google-форму, яка надійде місцевим волонтерам та бійцям територіальної оборони.

Якщо раптом людина, яку ви шукали, знайшлась або вийшла на зв’язок, необхідно буде також заповнити Google-форму для людей, які знайшлись. 

3. Чат-бот «Дитина не сама»

Дитина не сама – Офіс президента створив цього бота спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України для допомоги дітям у складних ситуаціях воєнного часу. 

У боті є такі варіанти допомоги: 

  • прихистити дитину;
  • дитина загубилась;
  • знайшов дитину;
  • для іноземців.

На опрацювання заявки йде до 5 днів.

Для більш оперативної відповіді можна звернутись за номерами гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників:

Київстар: +380675679845, +380969905450

Lifecell: +380636614252, +380633994592

Vodafonе: +380953271521

4. Пошук зниклих

Телеграм-канал «Пошук зниклих» – один із найбільших ресурсів для пошуку дітей та дорослих, зниклих під час вторгнення росії. 

На самому телеграм-каналі публікуються оголошення про зниклих людей за хештегами міст, а щоби надіслати заявку на пошук, треба написати до @UKRescueBot.

«Пошук зниклих» співпрацює із теробороною, яка також приймає запити про загублених або тих, із ким втрачено зв’язок. 

5. Національне інформаційне бюро 

З березня запрацювало Національне інформаційне бюро, нова держструктура, звідки можна буде дізнаватися про долю не лише цивільних, але й військовослужбовців. 

На сайті можна заповнити форму для тих хто шукає родичів, які могли потрапити в полон під час війни. Також для первинного збору інформації та комунікації із постраждалими через війну цілодобово працює гаряча лінія 1648 та (044)287 81 65 для дзвінків з-за кордону.

6. Знайди рідних

Знайди рідних – бот, створений за ініціативи «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій.

7. Надія-бот

Надія-бот – чат-бот для пошуку людей у Харкові. Щоб ним скористатися, потрібно надати детальну інформацію про зниклу людину, відповівши на прості запитання.

8. Служба розшуку дітей

Служба розшуку дітей – департамент громадської організації «Магнолія», створений для допомоги зниклим дітям та їх сім’ям.

9. Шукая рідних в Київській області

Шукаю рідних Київська область – цей бот допоможе скласти заявку на пошук членів сім’ї та знайомих, з якими ви втратили зв’язок через бойові дії.

10. Служба розшуку від “Червоного Хреста” 

Організація має власну службу розшуку людей. Для заявки дзвонити до інформаційного центру 0 800 332 656