Навчання для Благодійного фонду “Рокада” (м. Київ)

Клієнт: Благодійний фонд “Рокада” – виконавчий партнер Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Фабула: Останнім часом почастішали затримання шукачів захисту, які працюють на базарах, в точках продажу продуктів харчування, тощо. При затриманні складається протокол, і шукачів захисту притягують до адміністративної відповідальності за роботу без дозволу на працевлаштування. Отримати такий дозвіл має не працівник, а роботодавець. Наразі отримати його неможливо, оскільки діюче законодавство передбачає, що для отримання дозволу має бути складений трудовий договір, згідно якому роботодавець має платити шукачу захисту не менше, ніж 10 мінімальних зарплат. Ця «очепятка» в Законі України “Про зайнятість населення” діє вже третій рік. Всі розуміють безпідставність такої вимоги, але закон досі не змінений. 

Біженці та особи, які потребують притулку, часто не можуть зареєструвати своє місце проживання за фактичною адресою. Реєструються в центрах обліку бездомних громадян або взагалі не в Києві. При підписання декларації з сімейним лікарем питань не виникає. Але лікар стверджує, що не може направити до жіночої консультації або стоматолога не за місцем реєстрації.  Як діяти в такій ситуації? 

Юридичне завдання: тренінг (консультаційна зустріч у форматі питання-відповіді) та (за необхідності) допомога у супроводі конкретних кейсів щодо реєстрації місця проживання, отримання громадянства, права на медичне обслуговування, захисту прав на працевлаштування, реєстрацію шлюбів, народження дітей для шукачів захисту.

Сайт організації: https://www.facebook.com/cfrokada/  

Юридична консультація для школи альтернативної освіти (м. Київ)

Temper School або Простір Твого Характеру — це альтернативний освітній простір, де у дитини є можливість бути собою та розкривати свої таланти. Підхід школи націлений на розвиток в дитині особистості, яка в майбутньому прийматиме свідомі життєві рішення, обрані самою людиною виходячи із того, як вона себе відчуває в цьому світі та що вона про себе розуміє.

Юридична допомога соціальній ініціативі “Либідь Є!” (м. Київ)

Фабула: ГО “Либідь Є” – це ініціатива відродження річки Либідь в м.Києві та створення вздовж неї громадського простору і прирічкового парку. У 2017 році представники ініціативи отримали підтримку через державну програму Бюджету Участі у Солом’янському районі міста Києва, однак коштів на реалізацію своєї ініціативи так і не отримали. Проект ревіталізації території долини р. Либідь: https://issuu.com/valentinuvarov/docs/albom-1 […]

Юридичні консультації для Благодійного фонду “Рокада” (м. Київ). 

Фонд працює зі спільнотами біженців, готує тьюторів, які супроводжують членів своїх громад до лікарень, освітніх закладів, ЦНАПів тощо, допомагаючи їм реалізувати свої права.